Categories Lajme

As pozite as opozite, por cfare? Duket sikur e kane krijuar partine per interesa vetjake e jo per Ceshtjen Came

Nga Barie Isufi: As pozite as opozite, por cfare? Duket sikur e kane krijuar partine per interesa vetjake e jo per Ceshtjen Came .

Harrojne qe betejat i kane me Parlamentin Shqiptar ,por qendrimet e dyzuara te matrapazeve medioker politike si Shpetim Idrizi kane lenduar dhe lendojne eshtrat e te pareve tane .

Edhe ne keto zgjedhje ,ky pelivan e ka gjetur zgjidhjen per perfaqesimin e komunitetit cam ne Bashkine Tirane .

Lajla Pernaska do te kandidoje ne emer te Camerise dhe do ti bej fresk Erion Velise.

Me kete lajm ju bej thirrje te gjithe patrioteve te mi , kudo qe ndodhen , brenda dhe jashte vendit , te behen gati se me Lajlen do te shkojme ne trojet tona .

Dhe keshtu Shpetim Idrizi permbush misionin e tij 20 vjecar te partise came , here PDI e here PDIU .

Qe je misionar ,kjo dihet , por kurre mos harro se : Popujt qe kane pesuar me shume krisje ne historine e tyre jane te prirur t‘i kujtojne fatkeqesite e kaluara dhe te kerkojne drejtesi.

Prandaj kete radhe do te marresh pergjigjen e mencur dhe te vendosur te Cameve te ditur dhe te ndershem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME