Categories Lajme

Autor i disa vjedhjeve, pranga shqiptarit në Itali, u identifikua nëpërmjet ADN-së

Policia e Bassano-s, dhe ajo në Ankona, arritën të identifikonin autorin e një sërë vjedhjesh të banesave të ndodhura në Bassano del Grappa dhe Romano d’Ezzelino.

Erjon Rama, 28-vjeçari shqiptar, u arrestua falë gjurmëve të ADN-së të mbledhura në vendin e krimit. Hajdutët pasi tentuan pa sukses të hynin në tri shtëpi, në një shtëpi të katërt vodhën një tabletë dhe 500 euro cash duke detyruar derën franceze të dhomës së gjumit.

Karabinierët analizuan fotot dhe videot e qarqeve të video-mbikëqyrjes bashkiake, videot e shtëpive fqinje dhe dëshmitë e disa personave, duke arritur të identifikonin automjetin e përdorur nga hajdutët, një makinë të vogël ngjyrë gri, si dhe zbuluan praninë e gjakut në vendngjarje. të krimit.

Arrestimi i Ramës përfaqëson fazën e parë të hetimeve që po vazhdojnë për identifikimin e të gjithë grupit kriminal.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen magazinën në “shtëpi bari”, arrestohet pronari dhe drejtori i OSHEE në Peqin

Pronari i një magazinë që përdorej për kultivimin e drogës është arrestuar së bashku me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Babai plagos të bijën dhe vret veten/ Vajza në prag divorci, çfarë e shkaktoi tragjedinë në Lushnje

Lushnja u trondit ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë kur babai Behar Musaku…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tre vëllezër në banesë, kush ishte “shënjestër” e tritolit në Fushë Krujë?

Janë zbardhur detaje të reja nga shpërthimi me lëndë plasëse që u regjistruar mbrëmjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Krimi i rëndë/ Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) të shtunën në Vlorë

Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) këtë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksidenti i rëndë në aksin Kuç-Qeparo, shoferja në gjendje kritike

Një aksidenti i rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në aksin Kuç-Qeparo. Mësohet se një…

LEXO ME SHUME