Categories Lajme

“Avioni i Wizzair pësoi defekt”, gazetari shkruan nga Londra: Kabina u mbush me tym, qëndroi 1 orë mbi Shkodër dhe bëri ulje emergjence

Gazetari Arben Manaj shkruan nga Lodra se një avion i linjës “Wizzair” që ka ardhur më datë 6 mars nga Luton, Angli për në Rinas ka pësuar defekt të rëndë në ajër. Motori i krahut të djathtë është djegur dhe gjithë tymi është futur në kabinë.

Pasagjerët janë traumatizuar dhe sikur të mos mjaftonte kjo, thotë Manaj, avioni ka qëndruar për një orë në ajër mbi Shkodër. Dritat normale janë fikur dhe avioni i Wizzair ka qëndruar në ajër me dritat e emergjencës, derisa është ulur në Rinas.

Me vështirësi të shumta, avioni është ulur në Aeroportin e Rinasit në orën 21.05 të mbrëmjes së 6 Marsit. Pavarësisht se ngjarja ka qenë e rëndë, ajo nuk është raportuar nga autoritetet.

Lexoni shënimin e plotë të gazetarit Arben Manaj:

British Airëays nga Tirana ne Londer me vonese per shkak te nje defekti dhe britaniket kane nderuar avjonin!

Nderkohe nje bashkeudhetar, i cili sot do udhetoje me British Airëays, si une, per arsyen e meposhte, me thote se i ardhur nga Londra ne daten 6 Mars me linjen e Ëizzair-it nga Luton i ulur ne Rinas ne oren 21:05 ka qene me defekt te rende ne krahun e djathte te motorit dhe tymi si i nje kaballi te djegur dhe mbytes ka hyre brenda ne avjon, pas nje ore fluturim mbi Shkoder ne pritje te uljes e ku jane fikur dritat normale dhe jane ndezur ato te emergjences derisa avjoni me veshtiresi eshte ulur me pasagjer te traumatizuar nga kjo pervoje friksuese!

Nje lajm i tille ne cdo vend normal, do duhej te ishte raportuar!  POR lajmi eshte botuar vetem ne nje portal per vetem disa minuta per tu hequr dhe groposur si lajm! Interpretojeni dhe mendoni cfare te doni nga kjo ngjarje e pa raportuar!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME