Categories Lajme

Bajerni i jep fund krizës, fiton në Bundesligë me 10 lojtarë dhe rimerr kreun

Bajerni i ka dhënë fund krizës së rezultateve pasi kishte regjistruar 3 barazime në 3 ndeshjet e fundit në Bundesligë. Bavarezët i kanë rimarrë kreun Union Berlin falë fitores 4-2 në transfertë ndaj Volfsburg, në një sfidë që e mbyllën me 10 lojtarë.

Fillimi i vrullshëm ishte ai që i dha qetësinë Bajernit pasi 2 gola të Koman dhe një i tretë i shënuar nga Myler që në minutën e 19 bënë që situata të ishte shumë e favorshme për ekipin e Nagelsman. Por goli i Kaminski në fundin e pjesës së parë e sidomos kartoni i kuq i Kimish në minutën e 54-të, i dhanë shpresë vendasve.

Megjithatë, Musiala hyri nga stoli dhe shënoi golin e 4-1 ndërsa në fund Svanberg shënoi për statistikë edhe golin e 4-2 për ekipin e tij.

Kështu, Bajerni u ngjit në kuotën e 40 pikëve, një më shumë se Union Berlin dhe 3 më shumë se Borusia Dortmund që janë ndjekësit më të afërt.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME