Categories Sport

Barcelona ka akord me mesfushorin e Liverpool, Laporta i beson Koeman

Georginio Wijnaldum është i preferuari i Ronald Koeman në mesfushë për merkaton dhe Laporta duket se dëshiron t’ia plotësojë dëshirën trajnerit. Tashmë që ai ka marrë zyrtarisht drejtimin e Barçës, ka nisur punën për të forcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm. Eric Garcia do të jetë afrimi i parë, ndërsa lojtarë të tjerë në fund të kontratave janë në shënjestër

Nga ajo që bëhet me dije Georginio Wijnaldum i Liverpool ka arritur gjithashtu një marrëveshje me Barcelonën. Të dy palët kanë një para-kontratë me njëra-tjetrën, teksa ardhja e tij mund të quhet një votë besimi e Laportas për qëndrimin e Koeman.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME