Categories Sport

Bayern dominon në pjesën e dytë, PSG zhgënjen sërish dhe eliminohet nga Champions

Bayern mposht më thjesht sesa çmendohej Paris Saint Germain e yjeve Mbappe dhe Leo Messi, dhe kualifikohet në çerekfinalet e Champions League.

Gjermanët fituan me rezultatin 2-0 falë një pjese të dytë bindëse, ndërkohë që në 45 minutat e para përballja ishte më e ekuilibruar, madje me PSG më të rrezikshëm.

Goli i parë erdhi falë një gabimi trashanik të mbrojtjes franceze, me Verratti që humb topin në një zonë delikate, edhe pse protestoi gjatë për një faull, dhe me gjermanët që realizojnë me Choupo-Moting në minutën 61.

Parizienët duket sikur kanë harruar intensitetin e lojës që i karakterizon, me yjet Messi dhe Mbappe që nuk arrijnë të bëjnë diferencën.

Gjermanët, madje, kanë raste të tjera për të shënuar, por konkretizojnë duke vulosur fitoren dhe kualifikimin vetëm në minutën 90 me Gnabry.

Për PSG, dominues në Francë, një tjetër zhgënjim në turneun kryesor që e shihte ndër favoritët.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME