Categories Showbiz

Big Mama s’i mban lotët, këngëtarja flet për historinë tragjike: Mua më kthyen në jetë, ai nuk ia doli

Në një intervistë të sinqertë dhe me shumë lot për “S’e Luan Topi”, Big Mama nuk la pa përmendur të atin e ndjerë, duke theksuar se i është falenderuese atij për gjithçka që është sot.

Big Mama tha se nuk i kanë ndodhur shumë gjëra të bukura në jetë, por pavarësisht kësaj, vështirësitë e kanë bërë më të fortë në jetë.

Gjithçka që kam arritur në jetë i jam falenderuese babit tim. Unë vij nga Tetova, një qytet i vogël dhe fanatik e kanë quajtur më herët, sepse tani kanë ndryshuar kohërat. Por që të vijë një vajzë me shpirt rebel, kështu si jam unë, nga Tetova, duhet të kesh një prind burrë tamam si babi im, që më ka mbështetur, nuk ka dëgjuar fjalët e botës. Prandaj kam dalë e suksesshme si babi im.
E pyetur nëse është bërë më e fortë apo më e dobët pas vdekjes së tij, Big Mama përmendi disa nga vështirësitë e mëdha të jetës që e kanë bërë më të fortë:

Jam bërë më e fortë. Jeta të bën më të fortë. Edhe pse të gjithë e dinë natyrën time, që jam gjithmonë e buzëqeshur, me humor, shpërthyese. Sa herë që më shohin njerëzit, ma bëjnë gjithmonë këtë pyetjen, “ku e merr këtë energjinë dhe si arrin gjithmon të jesh pozitive”. Mua nuk më kanë ndodhur shumë gjëra pozitive në jetë Erjonë, madje mund të them me plot gojën që kam pasur shumë tragjedira. Kam hequr shumë në jetë, kam pasur një rrugëtim shumë të vështirë, por këto më kanë bërë më të fortë.

Qysh në moshën 17-18-vjeçare kam humbur shokun e parë të ngushtë të jetës. Ndërroi jetë shoku i parë dhe për një vajzë 17-18-vjeçare është diçka e rëndë për t’u përjetuar.

Më pas, në Strugë po prapë humba një tjetër shok të ngushtë. Aty u mbyta dhe unë, por u ktheva në jetë për së dyti. Ka ndodhur një incident para shumë vitesh. Ishim në liqenin e Ohrit me një motor uji, ndodhi një problem, ramë nga motori, të dy e humbëm vetëdijen. Se si na kanë nxjerrë, se si kemi shpëtuar, nuk e di. Vetëm kur hapa sytë në spital. Mjekët na kthyen shpirtin dhe zemrën, por atij nuk i funksiononte më truri. Unë e kam pasur të shkruar të jem gjallë, ai ndërroi jetë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

I mori 5 mijë euro dhe u zhduk, historia plot mistere e burrit italian që mendonte se fliste me Dua Lipën, familja asnjë kontakt me të …

Një mister ka pushtuar mediat e opinionin Italian dhe ka të bëjë me zhdukjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Si e pranuan prindërit e Bardhit? Sara: Dreqi e mori, jam Miss Globe! Ekselente dhe super e…

Sara Gjordeni, ish-banorja e BBV3 ka zhvilluar një mini-intervistë me fansat e saj në Instagram.…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Egla nis sërish debatet, shpërthen në ofendime ndaj Françeskës

Egla Ceno e ka nisur ditën e sotme me një debat me Françeska Muratin. Kjo…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

A priste që Meritoni të linte shtëpinë pas eleminimit të saj? Ilnisa Agolli flet për herë të parë pas daljes nga BBVIP 3…

Ilnisa Agolli, një prej banoreve më të përfolura të Big Brother VIP 3, e cila…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Jam i gatshëm për çdo gjë”/ Egla rikthehet bashkë me debate në BBV3, kërcënon banorin

Egla Ceno është përballur sërish me banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP3”, pas 7…

LEXO ME SHUME