Categories Lajme

Bombë poshtë shkallëve të pallatit në Tiranë? Pronari i apartamentit: Dyshoj tek ky biznesmen, është hera e dytë

Një çantë e dyshimtë e dyshimtë është konstatuar poshtë shkallëve të një pallati në zonën e ‘Unazës së Re’ në Tiranë. Ndërsa ende nuk dihet se çfarë ka brenda, dyshimet e para janë për eksploziv.

Shkalla ku është lënë çanta e cila ende nuk dihet nëse ka brenda eksploziv është në pronësi të shtetasit Ardi Ahmetaj.

Ahmetaj, me profesion shofer, ka thënë për newsbomb.al se kjo është hera e dytë që banesës së tij i vendoset tritol. Herën e parë i është vendosur më datë 4 mars 2017.

Dyshimet e tij lidhen me ndërtuesin e njohur Dritan Llanaj, pronar i firmës ndërtuese “Mesapliku 05 shpk” me të cilën kjo familje, ashtu sikurse shumë të tjera në zonën e Unazës së Re, janë në konflikt.

Banorët akuzojnë Llanajn se u mori truallin e tokës dhe nuk u dha apartamentet dhe dyqanet që u takonin duke i lënë duarbosh. Banorët nga ana e tyre, refuzojnë të lënë apartamentet të cilat i kanë paguar. “Kjo çantë është lënë pikërisht në shkallën ku ne jemi ngujuar prej dy vitesh”, ka thënë ai.

Policia dhe njësia antieksplozive dhe po përgatiten për shpërthim të komanduar.

Njoftimi i policisë:

Informacion Paraprak

Më datë 03.11.2018, rreth orës 15:02 në zonën e “Unazës së Re” poshtë shkallëve të një kompleksi pallatesh është konstatuar një çantë në dukje e dyshimtë.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.6 të cilat kanë formuar perimetrin e sigurisë si dhe është njoftuar njësia antieksplozivë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Diel, 14 Prill 2024

Dashi Dita e sotme do jete shume e paqëndrueshme për ata qe janë ne një…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO/ U sakrifikua për foshnjën e saj, kjo është nëna heroike që u masakrua në sulmin me thikë! Vajza 9 muajshe në luftë për jetën

Ash Good, është mes 6 viktimave në sulmin me thikë në qendrën tregtare në Sidnei. Nëna…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Të ndalet duhanpirja te të miturit”/ Dy deputetët Gjonaj dhe Braçe propozojnë dënime në kodin e ri penal

Të dënohen ata që ju shesin dhe ofrojnë falas duhan dhe cigare elektronike fëmijëve nën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përfshihet nga flakët automjeti në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë, shkak dyshohet…

Një makinë është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë. Rreth orës 20:15 dyshohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ndërroi jetë gjatë ndeshjes miqësore/ Momenti kur ish-futbollisti rrëzohet në tokë, lojtarët vrapojnë ….

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Sarandë ku ish-futbollisti Fredi Mërkuri…

LEXO ME SHUME