Categories Sport

Botërori i Katarit/ Dhoma ku ka qëndruar Messi do kthehet në vend pelegrinazhi

Nuk kanë të ndalur çmenduritë nga Katari, ndonëse Kampionati Botëror i Futbollit ka më shumë se 1 javë që ka përfunduar.

Lajmet nga vendi ekzotik bëjnë me dije se dhoma e hotelit ku Lionel Messi qëndroi gjatë ditëve të Botërorit do të kthehet në një muze të vogël ose e thënë ndryshe një vend pelegrinazhi.

Lionel Messi ishte një ndër lojtarët kyç të Argjentinës në këtë kompeticion, me sulmuesin që mori dhe titullin e futbollistit më të mirë të Kampionatit, me dy golat e tij në finale.

35-vjeçari fitoi dhe Këpucën e Argjendtë me 7 gola të shënuar që e çuan Argjentinën në trofeun e tretë të Kupës së Botës pas 36 vitesh.

Arritjet e tij tashmë do të përjetësohen dhe nga Katari, me vendimin për të kthyer në një muze të vogël dhomën ku ai ka qëndruar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Mario Mitaj flet me zemër: Kam lindur në Athinë, por s’jam grek, E dua Shqipërinë, jam patriot!

Një nga më të mirët në dy miqësoret që Kombëtarja shqiptare zhvilloi, ishte Mario Mitaj.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Zbulohet kush pagoi 1 milion euro për të liruar Dani Alves nga burgu, nuk është Neymar

Ish-shoku i skuadrës i Dani Alves te Barcelona, Memphis Depay, thuhet se i ka paguar…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sokol Kushta: Kombëtarja dhe trajneri dje fituan Brojën, Sylvinho tregoi se di të ndryshojë

Sokol Kushta, legjenda e futbollit kuqezi, në një reagim në rrjetet sociale, vlerësoi lojën e…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbi 20 mijë bileta të shitura/ Sylvinho tenton të ndryshojë ujërat, Statistikat flasin për suedezët

Shqipëria do të zhvillojë sonte në mbrëmje testin e dytë miqësor kundër Suedisë në Stokholm.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“E dimë forcën tonë, jemi të bashkuar”, Sylvinho dhe Ramadani flasin para ndeshjes me Suedinë

Shqipëria do të luajë nesër ndeshjen e dytë miqësore të muajit mars ndaj Suedisë. Trajneri…

LEXO ME SHUME