Categories Lajme

Deputetja e PD: Rama bën potere me poture në Vlorë

Deputetja e Partisë Demokratike, Nada Meçorapaj ka reaguar për paraqitjen e kryeministrit Edi Rama në Vlorë, me rastin e festës së flamurit. Deputetja demokrate kritikon vjedhjen e Ramës në ceremoninë shtetërore dhe duke e konsideruar si përpjekje për të bërë zhurmë, ajo akuzon kryeministrin se përpiqet të çnderojë datat dhe të sfumojë ngjarjet.

“Poturet e Kryeministrit në Festën e Flamurit, janë një tjetër mënyrë për të bërë potere, për të mos i marrë gjërat seriozisht, për t’i dhunuar institucionet, për t’i çnderuar datat, për t’i sfumuar ngjarjet. Poture, potere, piar. Flamurin e tyre e mban ai lart. Sot ishte dita e Flamurit të Pavarësisë”, shkruan Meçorapaj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME