Categories Lajme

Derdhet gjak në zgjedhjet në Turqi, 15 persona të plagosur! Të afërmit e kandidatëve qëllojnë me armë zjarri

Sot janë mbajtur në Turqi zgjedhjet për kryetar bashkie në 81 provinca, 973 rrethe dhe 390 qytete, si dhe mbi 50,000 udhëheqës lokal.

Përveç kësaj, votuesit do të mund të zgjedhin anëtarët e këshillave krahinore dhe bashkiake.

Por këto votime nuk kanë shkuar aq qetë në qyetin Şanliurfa, kanë mbetur 15 persona të plagosur në përleshje që shpërthyen në qytet. Ndërsa të lënduarit janë dërguar në spitale të ndryshme, 6 të dyshuar janë ndaluar.

Përleshjet shpërthyen në qendër të qytetit dhe disa lagje në lagjet e Harranit dhe Bozovës. Në përleshjet që shpërthyen mes të afërmve të kandidatëve për kryetar, mbetën të plagosur 15 persona, 4 prej tyre me plagë me armë zjarri.

Përleshja në këtë qytet u vu nën kontroll menjëherë nga zjarri që hapën autoritetet turke.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrau trafikantin e madh të Irakut, Artan Hoxha zbulon dënimin e tmerrshëm për shqiptarin

Artan Hoxha ka folur për dënimin e Xhuljano Prengës, shqiptarit me nënshtetësi suedeze, që ekzekutoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I nxehti afrikan ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat do të arrijnë deri në 43°C

Këtë javë vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME