Categories Lajme

Digjet banesa e pensionistëve në Vaun e Dejës, dy të moshuarit mbetën në qiell të hapur

Mbrëmjen e 7 shkurtit, në fshatin Barbullush të Vaut të Dejës, një zjarr që dyshohet se erdhi si pasojë e një shkëndije elektrike, përfshiu të gjithë banesën e çiftit të moshuarve Veli dhe Fahrije Haxhija duke shkatërruar në pak minuta të gjithë mundin e tyre.

Prej më shumë se dy muajsh, dy të moshuarit 85 dhe 80 vjeç, së bashku me djalin e tyre të sëmurë, jetojnë në një kasolle në kushte shumë të vështira.

Bashkia Vau i Dejës i ka premtuar ndihmë por deri atëherë dy të moshuarit dhe i sëmuri do të vazhdojnë të jetojnë në këto kushte ndërsa apeli për ndihmë shkon për të gjithë qytetarët.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Qendra “Vizioni i Gjelber”, në kuadër të Ditës Ndërkombetare të Egjiptianëve të Ballkanit, realizoi një takim të hapur

Qendra “Vizioni I Gjelber” , ne kuader te Dites Nderkombetare te Egjiptianeve te Ballkanit, realizoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME