Categories Lajme

Do të goditemi fortë nga kriza këtë dimër/ Tomorri: Do të ketë rritje çmimi dhe ndërprerje energjie

Klodian Tomorri, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ka deklaruar se këtë dimër, shqiptarët do të goditen rëndë nga kriza e energjisë.

Ai deklaroi se kryeministri, me deklaratën e tij gjatë konferencës pë shtyp, ka bërë gati terrenin për rritjen e çmimit  dhe ndërprerjen e energjisë. “Rama po paralajmëron rritjen e çmimit dhe po bën gati terrenin për ndërprerjet e energjisë. Shqipëria pas 20 vitesh mund të provojë këtë dimër, kufizime të energjisë. Është skenar me probabilitet shumë të madh për të ndodhur këtë vit.

Kriza në botë është një gjë dhe ajo që do të ndodhë në Shqipëri është një gjë tjetër. Jemi një nga vendet që do të goditemi më fortë, sepse nuk e kemi rregulluar asnjëherë çatinë e shtëpisë tonë.

Nëse do të marrësh dhe do të transmetosh material të të gjithë ankandeve që janë hapur për ndërtimin e centraleve, parqeve fotovoltaike, etj. Po të marrësh këto mund të bëhej një film që do të zgjaste të gjithë natën. Ka patur vetëm film, propagandë. Prej vitesh vendi ynë nuk ndërton asnjë burim të ri energjitik”, tha Tomorri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME