Categories Lajme

Drejtori i DVP Vlorë, ka pritur në takim 4 eksperte të ICITAP-it të SHBA –ve për Integrimin e Punonjëseve femra në Policinë e Shtetit

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, z. Ermal Muçaj, ditën e sotme, ka pritur në takim 4 eksperte të ICITAP-it në Departamentin e Drejtësisë në Departamentin e Shtetit në SHBA.

Në këtë takim morën pjesë edhe disa përfaqësuese të grupit nismëtar të shoqatës së grave në Policinë e Shtetit dhe punonjëse të disa sektorëve të Policisë së Shtetit, që bashkëpunojnë me ICITAP-in.

Gjatë takimit, Drejtori i DVP Vlorë dhe përfaqësueset e Departamentit të Drejtësisë, diskutuan mbi rëndësinë e krijimit të Shoqatës së Grave dhe Vajzave në Policinë e Shtetit, e cila ka si qëllim mbështjetjen e punonjëseve femra në Policinë e Shtetit, me qëllim që ata të ndihen të barabarta në punë, me kolegët, dhe të mos diskriminohen për shkak të gjinisë.

4 ekspertet e ICITAP-it në Departamentin e Drejtësisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpehur mbështetjen e tyre për krijimin e Shoqatës së Grave dhe Vajzave në Policinë e Shtetit, për të rritur integritetin e figurës femërore në Policinë e Shtetit dhe trajtimin e saj në mënyrë të barabartë me gjininë tjetër.

Drejtori i DVP Vlorë ka falënderuar 4 ekspertet e ICITAP-it, për prezencën dhe gatishmërinë e tyre për të ofruar mbështjetje për krijimin e Shoqatës, i ka siguruar ato se Policia shqiptare është e hapur për nisma të tilla që mbështetin të drejtat e femrave në Polici dhe jo vetëm.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME