Categories Lajme

Vlorë, Arrestohen 3 persona , detaje

DVP Vlorë Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit: F. D., 42 vjeç, banues në fshatin Kropisht, Vlorë dhe K. N., 34 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi u kapën duke drejtuar motomjetet, pa lejen përkatëse të drejtimit; L. M., 29 vjeç, banues në Portugali, pasi është kapur duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Gjithashtu, nga këta specialistë u referuan materialet në Prokurori, në ngarkim të shtetasit A. E., banues në Berlin, Gjermani, pasi dyshohet se ka parkuar automjetin pa e siguruar dhe për pasojë automjeti ka lëvizur në drejtim të një lokali. Si pasojë është dëmtuar shtetasja E. Sh., 34 vjeçe, që po qëndronte në lokal, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME