Categories Lajme

Droni zbulon parcelën me kanabis, policia gjen shqiptarin duke fjetur brenda…

Fqinjët dyshues në Angli ndihmuan policinë të zbulonte një ‘shtëpi bari’ me vlerë gati 150,000 £ në një rrugë të qetë të Norëich. Eastern Daily Press shkruan se pas telefonatës së banorëve, policia më pas nisi një dron i cili vërtetoi së pronë po kultivohej kanabis. Oficerët e policisë hynë me forcë dhe gjetën 22-vjeçarin shqiptar Andi Kodra, duke fjetur në një divan dhe kanabis me vlerë gjithsej 149,310 paund në faza të ndryshme të rritjes.

Hetuesi Chris Youell, tha se katër dhoma ishin konvertuar për prodhimin e drogës, me më shumë se 100 bimë të gjetura, si dhe kanabis duke u tharë. Kodra i cili mbërriti në Britaninë e Madhe me një gomone, nuk bëri asnjë koment kur u intervistua nga policia pasi u arrestua. Ai doli në gjykatë të enjten për të marrë dënimin, pasi pranoi se prodhonte kanabis. Danielle O’Donovan, avokatja mbrojtëse, tha se Kodra, i cili nuk ka asnjë dënim të mëparshëm, erdhi në këtë vend me gomone si një mënyrë për të shlyer një borxh që i kishte të atit.

Pasi përfundoi në Mbretërinë e Bashkuar si i pastrehë, ajo tha se ai e gjeti veten duke fjetur në një stol parku në Norëich. Avokatja sqaroi se ai punoi si kopshtar në ‘shtëpinë e barit’ pasi takoi një shqiptar tjetër, i cili i ofroi ushqim dhe një vend për të qëndruar. 22-vjeçari shqiptar u dënua me 7 muaj burg dhe më pas do të ekstradohet drejtë Shqipërisë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME