Categories Lajme

Dy shqiptarë kapen në Itali me 3 kg heroinë, detaje nga operacioni

Dy shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane të Cosenzas, të kapur me 3 kilogramë heroinë.

Në komunën e Roseto Capo Spulico, policia ndaloi një makinë në të cilën ndodheshin dy shqiptarë të cilët po udhëtonin në autostradë.

Përballë deklarimeve të dyshimta lidhur me vendin nga ishin nisur dhe destinacionin e tyre si dhe nervozizmin e shfaqur, policia kreu kontrollin e imtësishëm në mjet ku fillimisht u zbulua 1 kilogramë e 350 gramë heroinë.

Hetimet e mëvonshme të nxjerra nga kontrolli i bazës së të dhënave për llogari të të arrestuarve, njëri prej të cilëve me precedentë të shumtë specifikë kriminalë dhe policorë, çuan në kontrollin e banesës së tij.

Me të mbërritur në banesë, policia gjeti të fshehur dhe 1 kilogramë e 550 gramë heroinë, 15 gramë hashash si dhe materiale për ndarjen dhe paketimin e heroinës.

E gjithë lënda narkotike e gjetur, me vlerë tregu shkon mbi 200 mijë euro. Ndaj shqiptarëve të arrestuar hetimet janë në vijim për të zbuluar më shumë lidhur me aktivitetin dhe bashkëpunëtorët e tyre.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME