Categories Lajme

Ekzekutoi gruan me automatik para gjykatës, dënohet me burgim të përjetshëm ish-polici Koço Buzo

Gjykata e Elbasanit ka shpallur fajtor, duke e dënuar me burgim të përjetshëm ish-policin Koço Buzo, për vrasjen e bashkëshortes, Liliana Buzo.

58-vjeçari ekzekutoi me automatik Liliana Buzon, duke e lënë atë të vdekur në shkallët e gjykatës, ku ajo kishte shkuar për të marrë një urdhër mbrojtje pasi vazhdimisht dhunohej nga i shoqi.

Trupa gjykuese e përbërë nga gjyqëtarët Matilda Fetau, Idush Maliqi dhe Elton Frashëri, shpallën fajtor Buzon për Buzo pёr veprёn penale “Vrasje pёr shkak tё marrёdhёnieve familjare ” tё parashikuar nga neni 79/c tё Kodit Penal. Ish polici, u shpall gjithashtu fajtor për “kryerjen e veprёs penale tё “Vrasje nё rrethana tё tjera cilёsuese” e mbetur nё tentativё, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armёve, armёve shpёrthyese dhe municionit ” dhe “Prishja e qetёsisё publike”.

Asokohe ish-polici qëlloi 7 herë ndaj bashkëshortes, avokatit dhe kalimtarit dhe më pas tentoi të largohet nga vendi i ngjarjes por është arrestuar nga forcat e rendit. Viktima ka lënë pas tre fëmijë, një vajzë 26-vjeçare si dhe dy djem, 20 dhe 18-vjeçar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME