Categories Showbiz

Elsa Lila rikthehet me koncert, “Finalmente Elsa”, në 1 nëntor në Tiranë

Pas shumë vitesh shkëputje nga skena shqiptare, koncerti i parë recital “Finalmente Elsa” rikthen Elsa Lilën, në skenën e Pallatit të kongreseve aty ku nisi jetën e saj e artistike.

Ky koncert pasqyron artisten në të gjitha dimensionet e 27 viteve karrierë. Repertori i krijuar ndër vite, si ai shqiptar dhe italian do të vij i interpretuar nga këngëtarja së bashku me bashkëpunëtorët e saj, artistët italianë, si dirigjenti i sanremos Enriko Melozzi etj.

ELSA LILA

KENGETARE

“Kur unë nuk shfaqem në skenë nuk është se nuk këndoj, unë këndoj më shumë kur nuk shfaqem. Edhe në momentet kur nuk jam dukur 3-4 vjet është sepse e kam pasur të nevojshme të mos dukesha por të merresha me punë të tjera muzikore. Në skenë do të jem me band-in e ardhur nga Italia, por dhe me këngëtarë shqiptar si Piro Çako.”

“Pyes lotin” ishte kënga e parë që shënjoi nisjen e rrugëtimit të Elsës në skenën shqiptare, jehona e së cilës është ndjerë ndër vite për të mbërritur deri në këtë recital, së bashku me shumë këngë të tjera.

ELSA LILA

KENGETARE

“një përmbledhje e 27 viteve të fundit i të gjithë repertorit të muzikës së lehtë duke filluar më pyes lotin, Valeria, të gjitha materialet e Sanreomos, por do të ketë dhe muzikë tradicionale si “Margjelo”, “Moj e bukura more” etj.

 “Finalmente Elsa” pret të gjithë publikun në sallën e pallatit të kongreseve në datën 1 nëntor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Besi dhe Xhensila nën hetim? Avokatja: Divorci, manovër për të shpëtuar pasurinë

Prej disa ditësh, rrjeti po zien sërish pas lajmit se Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj,…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Jam mbesa e Dritëroit, e kam xhaxha…” / Si përfundim, kjo është lidhja biologjike mes Ilnisës dhe Dritëro Agollit!

Shpesh herë Ilnisa është shprehur se është mbesa e Dritëro Agollit dhe e ka xhaxha…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Legalizimi i kanabisit, Albi: Lejimi mund të sjellë minimizim përdorimi (Video)

Pas sfidës që produksioni vuri përballë banorët e shtëpisë, kanë nisur debatet mes çifteve lidhur…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

BAFTA Awards 2024, lista e plotë me filmat dhe aktorët më të mirë të vitit të kaluar

BAFTA Awards 2024 – ngjarje kjo që nderon filmat dhe aktorët më të mirë të…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Ikja jote më la pa frymë”, Eni Çobani humb njeriun e shtrenjtë

Një njeri shumë i shtrenjtë për Eni Çobanin është ndarë nga jeta. Juristja ka bërë…

LEXO ME SHUME