Categories Lajme

Ëndërronte që të bëhej estetiste, kush është 19-vjeçarja shqiptare që humbi jetën nga një aksident tragjik në Itali

Eralda Spahillari, 19-vjeç humbi jetën tragjikisht mesnatën e së shtunës, nga një aksident tragjik në Itali. Shqiptarja studionte për estetikë! Këtë profesion mendonte ta bënte në Shqipëri, ku donte të kthehej dhe të hapte biznesin e saj.

Eralda banuese në ‘Ponte di Piave’, së bashku me Barbara Brotto, 17-vjeç, e cila mbeti po ashtu e vdekur, po shkonin në një klub në zonën e Trevisos, por makina e tyre nuk mbërriti kurrë atje, pasi dy vajzat humbën jetën, ndërsa dy të dashurit e tyre janë në gjendje të rëndë në spital.

Makianat me të cilin udhëtonin 2 vajzat

‘Unë dhe Eralda ishim shumë të afërt’- thotë një shok i klasës së te resë.

‘Ajo ishte një vajzë shumë e sjellshme. Prej vitesh ajo ishte monitoruese e klasës sonë dhe nëse do të shpërthente ndonjë sherr, Eralda do të zgjidhte gjithçka dhe do të sillte paqen. Na mbante të bashkuar’- tha ai.

Një tjetër i mik i të resë shqiptare e kujton atë duke folur për dëshirën që të hapte një qendër estetike.

“Më kujtohet një vajzë e zgjuar, e cila gjithmonë donte të mësonte‘ – thotë Olimpia Palmieri, e cila menaxhon qendrën e bukurisë Amorfia në Ponte di Piave .

‘Eralda kishte ardhur këtu për të bërë praktikën në shkollë dhe do të kishte dashur të vazhdonte dhe të specializohej. Jam shumë e trishtuar”. 

Eralda dhe Barbara

Por këto nuk ishin të vetmet planet për të ardhmen e Eraldës. Në krah të saj, duke drejtuar makinën që u përplas me një pemë, ishte edhe i dashuri i saj, gjithashtu 19 vjeç, i cili ndodhet i shtruar në spital.

Sipas miqve, çifti së fundmi ishte fejuar zyrtarisht, sipas traditës shqiptare.

 “Ata po përgatisnin një festë të madhe për këtë verë, një lloj paramartese’- shpjegon shoku i klasës, ‘Ata kishin shkuar me pushime në Paris dhe ai i kishte bërë propozimin zyrtar duke i dhënë një unazë fejese. Kur lexova lajmin e aksidentit sot në mëngjes, mbeta në harresë për fjalët, nuk doja ta besoja”.- poërfundoi ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME