Categories Lajme

Euronews shkruan për Shkodrën: Qyteti perfekt për nomadët digjitalë të Evropës!

Shumëkush mund të ketë ëndërruar të punojë nga plazhi dhe t’u përgjigjet email-eve të punës nga shezlongu,  por tashmë kjo është një realitet.

Nga qytetet plot zhurmë e deri tek ato të qetat, Evropa ka një gamë qytetesh të ndryshme bregdetare për të zgjedhur.

Rrjeti prestigjoz  televiziv “Euronews” ka listuar destinacionet më të mira për nomadët digjitalë të Evropës e mes tyre renditet edhe qyteti i Shkodrës.

I pozicionuar mes Detit Adriatik dhe Alpeve të veriut , Shkodra është qyteti më i madh në Shqipërinë veriperëndimore dhe një nga më të vjetrit në vend.

Ndërsa shumë zgjedhin të shkojnë drejt kryeqytetit Tiranë, ritmi i jetës në Shkodër është shumë më i qetë. Qyteti  është i njohur për traditën e përdorimit të biçikletave në vend të makinave ndërsa kostoja e jetesës është mjaft e lirë.

Një apartament me hapësirë dhe pamje të mirë sipas “Euronews” mund të kushtojë vetëm 200 euro.

Shkodra ka 14 parqe kombëtare dhe 450 km vijë bregdetare, kështu që nomadët digjitalë do ta gjejnë veten më afër se kurrë detit dhe maleve.

Për ata që duan të vizitojnë një shtet më shumë në aventurën e tyre si nomadë , Shkodra është idealja për ta bërë këtë pasi Mal i Zi është vetëm 30 minuta larg me makinë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME