Categories Lajme

Flamurtari i Dajës fiton thellësisht, përballë Skuadrës U19 të po të Flamurtarit

Flamurtari fiton thellësisht miqesore e luajtur ne fushën e pyllit të sodës përballë Skuadres së U19 të Flamurtarit. Ekipi i drejtuar nga Ilir Daja ka fituar ne shifrat 8-0,ndersa vetem pjesa e pare është  mbyllur 5-0. Musta dy here,Ribaj,Batha dhe Useini kanë  shënuar në pjesën e parë për ti dhënë fitoren ekipit në rezultatin 5-0, ndërsa edhe tre gola të tjerë janë shënuar në pjesën e dytë ,ku kanë realizuar sërish Batha dhe Ribaj, por edhe i riu Haruni,i cili është aktivizuar në pjesën e dytë nga trainer Ilir Daja me skuadrën e parë. Për ekipin e Flamurtarit nuk janë aktivizuar Veliu,Bushic,Alla,Cale,Beqaj dhe Maze , lojtarë të cilët kanë kryer përgatitje të diferencuar për shkak të problemeve muskolore. Kjo është miqësorja e dytë për Flamurtarin në këtë përgatite dimërore,pas asaj të barazuar pak ditë më parë në Lushnje në shifrat 1-1. Gjatë fazës përgatitore deri në nisje të kampionatit,Flamurtari pritet të zhvillojë edhe të tjera takime miqësore,kur dihet që tashmë faza përgatitore e skuadrës është vendosur të zhvillohet në Vlorë.

Ndeshje miqësore Flamurtari F.C 8 : 0 U19 Flamurtari F.C Shenues : Musta (2X), Ribaj, Batha (2X) Useini, Mustafa, Haruni Formacioni Zyrtar : Në  porte : Kolici. Ne mbrojtje : Siljanovski, Deliaj, Polozhani ( C ) , Kotobelli. Ne mesfushe : Mustafa, Useini, Batha. Sulmi : Torassa , Ribaj, Musta U aktivizuan : Qirko , M.Qarri , J.Qarri , Ymeraj , Licaj , Mucollari, Diamanti , Haruni , Ziaj . Veliu , Busic, Calé , Alla , Maze dhe Beqaj kanë  zhvilluar stervitje të  diferencuar .

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME