Categories Lajme

Mosdekretimi i Cakajt, Morina mbështet Metën: Përgëzimet e mia!

Një reagim në mbështetje të presidentit Ilir Meta e ka bërë dhe Ismail Ballist Morina.

Morina është shqiptari që ngriti dronin në stadiumin e Partizanit të Beogradit, gjest që trazoi ujërat mes dy vendeve.

Ai ka reaguar pas vendimit të Presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e  Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm.

Përmes një komenti në “Facebook”, Morina e ka përshëndetur vendimin e kreut të shtetit, ndërsa shton se numri 1 i shtetit shqiptar mbështet pa rezerva integritetin territorial të Republikës së Kosovës.

“Nuk mund të ishte ndryshe, numri 1 i shtetit shqiptar mbështet fuqishëm dhe pa rezerva integritetin territorial të Republikës së Kosovës. Përgëzimet e mia të sinqerta në lidhje me qëndrimin tuaj rreth qeshtjes në fjalë. Respekte!!”, shkruan ai në koment.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Reklamonin kalimet e paligjshme për në ishull, Britania fshin 12 mijë postime nga të gjitha platformat sociale

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani thotë se ka hequr nga platformat sociale rreth 12…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kishin mbetur të bllokuar në një fshat në Përmet, Policia ndihmon 5 turistët francez, një prej tyre i dëmtuar në këmbë

5 turistë nga Franca janë ndihmuar nga Policia e Përmetit pasi kishin mbetur të bllokuar…

LEXO ME SHUME