Categories Lajme

Flet për mediat greke shoku i Kacifas, jep një tjetër version për ngjarjen

Pas motrës së ekstremistit Kostandinos Kacifas, për mediat greke ka folur edhe një shoku i tij nga fshati Bularat. Duke mos e shfaqur fytyrën para kamerës, ai i thotë gazetares një version tjetër të ngjarjes. Sipas tij krismat me armë në fshat ishin dëgjuar më përpara. Për këtë ai dhe Kacifas dolën në qendër të fshatit, ku u ndeshën me patrullën e policisë.

“Sapo dolëm në qendër të fshatit rastisi ballë për ballë me një polic. E kërcënoi, i tha mos nxirr armë. Ishte dhe një polic tjetër me të. I hipën makinës dhe ikën. Kacifa nuk i qëlloi me armë. Nëse kishte qëllim të vriste njeri, do ta kishte bërë. Para 2-3 vitesh kishte ndodhur sërish një incident, ku Kacifas ishte protagonist dhe sërish policë shqiptarë ulën flamurin grek. Edhe atëherë pati debate për këtë”, tregon shoku i Kostandinos Kacifas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTO/ Shpërthimi me tritol në banesën e Ilir Koçiljas. Ja çfarë mesazhi u gjet në murin e shtëpisë

Një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Durrësit mbrëmjen e së hënës. Banesës së Ilir Koçiljas,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Lezhë/ Apeli lë në fuqi pezullimin e kreut të Kadastrës dhe përgjegjësit të Legalizimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME