Categories Lajme

“Foltorja” e radhës, Berisha fton demokratët: Nesër do të takohemi në Gjirokastër

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar se “Foltoren” e radhës do e mbajë në Gjirokastër. Takimi i tij me demokratët e Gjirokastrës do të zhvillohet nesër në orën 18:00 në sallën e Hotel Olimpik. Duke ftuar demokratët të marrin pjesë, ai thekson qëllimin e aksionit të tij politik“Për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë, më të hapur”, shkruan Berisha në rrjetet sociale. Më herët, ai është takuar me demokratët e Tiranës, Durrësit, Fierit, Vlorës dhe Shkodrës. Ky tur i Berishës nisi pas përjashtimit të tij nga grupi parlamentar i PD.

Duke e cilësuar vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha nul dhe duke hedhur akuza për pazare politike mes këtij të fundit dhe kryeministrit Edi Rama, Berisha vendosi të nisë aksionin politik. Sipas tij, kjo lëvizje synon të rikthejë PD në “shina” dhe te vlerat e krijimit të saj. Në krah të Berishës, kanë dalë shumë demokratë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME