Categories Lajme

Grabiten gjatë natës dy banesa në Elbasan, autorët marrin sende me vlerë dhe materiale ndërtimi

Dy vje dhje janë regjistruar gjatë mesnatës së kaluar, njëra në lagjen “Vullnetari” në qytetin e Elbasanit dhe tjetra në fshatin Tregan. Në lagjen “Vullnetari”, në qytetin e Elbasanit, sipas burimeve jo zyrtare disa persona ende të paidentifikuar janë futur dhe kanë marrë në një apartament disa sende me vlerë.

Ndërsa një tjetër vjedhje ka ndodhur në njësinë administrative “Tregan”, ku dy persona kanë hyrë në një banesë për të vj edhur dhe kanë marrë materiale ndërtimi dhe një motor, të cilin e kanë lënë pak metra larg banesës, ku kishin kryer vje dhjen, pasi nuk kishte karburant.

Të dy familjet, banesat e të cilëve u vodhën gjatë natës së shtunë, kanë bërë denoncim në polici dhe po punohet për identifikimin dhe arre stimin e autorëve të këtyre vje dhjeve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME