Categories Lajme

Gruaja lan rrulin e bojës pa pikën e turpit tek monumenti i Teto Ollgës (video)

Që ne shqiptarët jemi të pakluturë dhe të paditur kjo tashmë dihet, por injoranca e disave arrin deri aty ku është e paimgjinueshme dhe e pabesueshme.

Nëse më parë ishte e vështirë për të zbuluar mendjet e mbrapshta të disa shqiptarëve, tani falë rrjeteve sociale nuk është aspak e vështirë, pasi thuajse kudo je i vëzhguar nga kamerat.

Tashmë dihet prej disa vitesh që Tushemishti është një nga zonat më të vizituara nga turistët e huaj për shkak të historisë dhe veçantisë që mbart.

Në atë zonë është xhiruar edhe filmi “Zonja nga qyteti”, që të gjithë e pëlqejnë. Poshtë shtëpisë, ku jetonte teto Ollga është bërë edhe një skulpturë për të, e cila qëndron mbi një gurë, poshtë të cilit qarkullon uji.

Mirëpo, banorët e zonës, nuk po tregohen të kujdesshëm për ta mbajtur mirë atë zonë. Siç shihet nga videoja e mëposhtme, një grua lan rrulin e bojës në ujin që qarkullon poshtë skulpturës së teto Ollgës.

Videoja është bërë virale dhe po komentohet shumë si një veprim asapk i mirë për zonën dhe nuk promovon më së miri Tushemishtin. SHIKO VIDEON

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Tiranë/ I shpallur në kërkim, arrestohet 40-vjeçari

Ditën e sotme, në rrugën “Jordan Misja”, forcat e policisë kanë arrestuar shtetasin Kledist Hysa,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet ngjarja në Don Bosko/ Kasandër Noga dyshohet se dha urdhër për vrasje, por autorët ngatërruan objektivin

Drejtori i Policisë Tiranë Tonin Vocaj ka zbardhur detaje për një ngjarje e rëndë kriminale,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Zgjidhja nuk ishte vrasja”, sociologu për ngjarjen në Durrës: Familja shqiptare është zhytur thellë në kriminalitet

Sociologu, Gëzim Tushi, ka komentuar ngjarjen e rëndë që u raportua mëngjesin e kësaj të premte në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet dëshmia e djalit që vrau babanë: I thashë çohu dhe e qëllova katër herë me pistoletë

Është zbardhur dëshmia e djalit të madh të familjes Meta, Hyseni, i cili vrau babanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 95.5…

LEXO ME SHUME