Categories Lajme

Habib Rexha del para gjykatës, agjentët nuk kanë gjetur ende pistoletën me të cilën u vra Arjan Gosa

Habib Rexha, i akuzuar për vrasjen e Arjan Gosës pak ditë më parë ne Kavajë, del sot para gjykatës për masën e sigurisë. Ai u vetëdorëzua dy ditë më parë, pas negociatave që policia zhvilloi me familjarët e tij.

Në dëshmitë e para të dhëna para agjentëve, Rexha ka pretenduar se i druhej një hakmarrjeje nga familja Gosa, pas ngjarjes se muajit mars kur humbën jetën Edmond Gosa dhe Altin Rexha. Po ashtu, ai është shprehur se krimin e kishte kryer nga gjaknxehtësia.

Ndërkohë, nën akuzë si bashkëpunëtor në krim, është edhe shoku i Rexhës, Ervis Kurti. Ky i fundit, sipas policisë, e ka ndihmuar autorin e vrasjes që të largohej me makinë nga Kavaja, drejt Durrësit.

Ndërkohë, edhe pse Habib Rexha ka pranuar krimin, agjentët nuk e kanë gjetur ende vendin ku është hedhur pistoleta.Familjet Rexha dhe Gosa u përfshinë në një seri vrasjesh, pas një konflikti që nisi për motive banale në rrugë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME