Categories Lajme

Hekuri i madh bie nga lart në mes të skenës, shpëtojnë mrekullisht muzikantët

Një skandal ka ndodhur mbrëmë në ambientet e Akademisë së Arteve ku nisi sezoni i ri i orkestrës sinfonike të Radio Televizionit Shqiptar.

Mbrëmë në orën 19:00 salla e Akademise se Arteve u pushtua nga paniku pasi 5 minuta para se të niste koncerti, ra nje hekur i madh nga lart skenës. Publiku u tmerrua nga ajo që pa e përjetoi ndërsa muzikantët u munduan të marrin situatën nën kontroll dhe luajtën programin sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Fatmirësisht, askush nuk u lëndua dhe u shmang mrekullisht një tragjedi fatale, raporton newsbomb.al.

Publiku gjithsesi vazhdoi të ndjekë koncertin, mes kushteve të tmerrshme të të ftohtit dhe mes lutjesh që ndonjë hekur tjetër mos binte në kokat e tyre./Newsbomb.al

ska1.jpgska3.jpg

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME