Categories Lajme

Horoskopi ditor për nesër, e Martë 27 Dhjetor 2022

Dashi 

Do të jeni shumë komunikues dhe spontanë dhe kjo sjellje do ju lejojë të bashkëpunoni në projekte të rëndësishme për të arritur synimin tuaj profesional. Në dashuri parashikohet një mbrëmje e qetë dhe në harmoni. Ata që janë vetëm fati u ka rezervuar disa takime interesante. Kushtojini vëmendjen e duhur.

Demi 

Kjo e martë favorizon dashurinë dhe emocionet e forta. Do të ndiheni më kurajozë dhe do jeni në gjendje që të ndani ndjenjat tuaja me një person shumë të rëndësishëm. Sfida të bukura parashikohen në sferën e punës, ndaj mundohuni të rrethoheni nga aleatë me vlerë, kjo do ju sjellë edhe përfitime financiare. Kujdes me shëndetin.

Binjakët 

Do të përfshiheni në një projekt shumë krijues i cili do ju ofrojë avantazhe të shkëlqyera për t’u shfrytëzuar në të ardhmen. Takime të favorshme pritet të ndodhin në orët e pasdites, sidomos për ata që janë ende beqarë, por mundohuni të mos tregoheni shumë të guximshëm ose impulsiv.

Gaforrja 

Do të jetë një ditë me ritme të ulëta, ku përveç një rënie fizike, do ndiheni të pasigurtë dhe të pavendosur. Do të keni nevojë për një ‘shkundje’ e cila do të bëjë që të merrni sërish në dorë jetën tuaj. Tregoni kujdes të veçantë ndaj emocioneve dhe takimeve. Shëndeti do jetë i mirë në përgjithësi, nuk keni pse shqetësoheni.

Luani 

Sjellja e mbyllur dhe mosbesuese e një personi, do ju nervozojë pa masë. Shmangni ushqyerjen e tensioneve dhe debateve të kota dhe fokusohuni më shumë në karrierën tuaj. Në këtë fushë ju presin fitore të rëndësishme. Një mbrëmje romantike parashikohet nga yjet për ata që janë në çift.

Virgjëresha 

Do të përfshiheni nga një ngarkesë e madhe pune, aq sa në darkë do e gjeni veten të këputur dhe ezauruar. Mundohuni të mbani nën kontroll emocionet tuaj dhe tregohuni sa më diplomatik, sidomos në situata me ngarkesë të madhe stresi. Financat do arrini t’i stabilizoni e gjitha falë mënyrës suaj të menaxhimit.

Peshorja 

Qysh në orët e para të mëngjesit do të përfshiheni nga mendime të thella ndaj partnerit/es tuaj të cilat do ju shoqërojnë pothuajse gjatë të gjithë ditës. Ka disa çështje të mbetura pezull, të cilat duhen zgjidhur me patjetër brenda ditës me qetësi dhe maturi. Bëni mirë të ,kujdeseni pak më shumë për shëndetin tuaj, pasi kjo periudhë nuk ka qenë shumë e mirë për ju.

Akrepi 

Jeni duke nisur një rrugëtim profesional të pasur dhe me sfida të rëndësishme. Gjithsesi, ju që jeni me intuitë të mprehtë do arrini të transformoni çdo kompeticion në një fitore të qartë. Kjo është një periudhë shumë e favorshme, sidomos në dashuri. Edhe ata që janë vetëm do kalojnë një ditë argëtuese.

Shigjetari 

Do të ketë debate të vogla të mbetura pezull me partnerin/en, të cilat do keni mundësi që t’i zgjidhni deri në mbrëmje. Po kaloni një fazë të madhe suksesi dhe e gjeni veten më të qetë dhe relaksuar në raport me verën e lënë pas. Priten propozime të reja interesante për ata që janë ende vetëm. Shëndeti paraqitet i mirë.

Bricjapi 

Do të keni mundësi të mbyllni një marrëveshje shumë të rëndësishme për karrierën tuaj të cilën kishit kohë që e prisnit. Në sajë të një bashkëpunimi të suksesshëm do jeni vetëm një hap larg marrjes së mirënjohjes së dëshiruar prej kohësh. Në dashuri tregohuni më pak kokëfortë dhe shmangni konfliktet me partnerin/en.

Ujori

Në punë do të ketë zhvillime shumë të mira, të cilat do ju lejojnë të mbyllni çështje shumë të rëndësishme. Tregohuni të sigurtë në veten tuaj, pasi tani që keni zbuluar dëshirën tuaj për të dashuruar, takimet do bëhen më emocionuese dhe romantike. Kujdes me shpenzimet e pamenduara.

Peshqit 

Do të jeni të përhumbur krejtësisht në mendime. Ka disa vendime të rëndësishme të cilat mund të tronditin krejtësisht karrierën tuaj. Tregoni shumë kujdes, dhe shmangni marrjen e veprimeve impulsive. Në dashuri ndjeni nevojën për të marrë më shumë vëmendje. Gjeni kohën e përshtatshme edhe për familjarët, pasi kohët e fundit i keni “braktisur”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME