Categories Lajme

Horoskopi ditor për sot, 30 Prill 2023

Dashi

DASHURIA: Hëna tek Luani ju ngjall pasion dhe romancë. Me partnerin do jeni shumë ekspresivë, por kujdes mos e teproni dhe mos bini në xhelozi të tepruar.

PUNA: Mërkuri te Dashi ju jep fuqi të madhe komunikimi dhe ju ndihmon të dëgjoni në ambientin tuaj të punës. Por bëni kujdes që të mos tregoheni shumë impulsivë dhe të mos merrni vendime të nxituara.

FINANCAT: Urani tek Dashi ju bën të ndiheni shumë të pavarur dhe ju shtyn të kërkoni mundësi të reja për të fituar më shumë. Por bëni kujdes që të mos ndërmerrni rreziqe të tepërta dhe të mos rrezikoni stabilitetin financiar.

Demi

DASHURIA: Afërdita në Dem ju bën shumë të dashur dhe ju bën të dëshironi stabilitet dhe siguri në marrëdhënien tuaj. Do të jeni shumë të vëmendshëm ndaj nevojave të partnerit tuaj dhe do të përpiqeni t’i kënaqni ato plotësisht.

PUNA: Vendosmëria dhe këmbëngulja juaj do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja profesionale. Marsi te Binjakët do t’ju japë aftësinë për t’u përshtatur shpejt me situatat e paparashikuara.

FINANCAT: Afërdita në Dem ju ndihmon të vlerësoni talentin tuaj dhe të vlerësoheni në punën tuaj. Do të jeni në gjendje të fitoni më shumë dhe të menaxhoni paratë tuaja me mençuri.

Binjakët

DASHURIA: Marsi te Binjakët ju bën shumë joshës/e dhe ju ndihmon të fitoni vëmendjen e partnerit/es. Por kujdes që të mos tregoheni shumë sipërfaqësor/e dhe të mos nënvlerësoni ndjenjat e tjetrit/ës.

PUNA: Përshtatshmëria dhe fleksibiliteti juaj do t’ju ndihmojnë të kapërceni sfidat në punë. Do të jeni në gjendje të përballoni mirë stresin dhe të punoni me efikasitet.

FINANCAT: Inteligjenca dhe kreativiteti juaj do t’ju ndihmojnë të gjeni mundësi të reja për të fituar më shumë. Por kini kujdes që të mos bini në tundimin për të bërë investime të rrezikshme.

Gaforrja

DASHURIA: Hëna në Luan mund të sjellë disa turbulenca në marrëdhëniet e dashurisë së të lindurve në shenjën e Gaforres. Megjithatë, falë pozicionit të Saturnit tek Ujori, komunikimi do të jetë i qartë dhe i sinqertë, duke ndihmuar në zgjidhjen e çdo keqkuptimi.

PUNA: Marsi te Binjakët favorizon kreativitetin dhe zgjuarsinë e Gaforres në punë. Mund të ketë disa vështirësi fillestare, por këmbëngulja dhe përkushtimi do të sjellin sukses.

FINANCAT: Pozicioni i Neptunit te Peshqit mund të sjellë disa të papritura financiare. Megjithatë, falë pozicionit të Jupiterit tek Peshqit, Gaforret do të jenë në gjendje të gjejnë zgjidhje kreative për të përballuar situatën.

Luani

DASHURIA: Hëna në Luan do të sjellë një energji të fortë dhe pasionante në marrëdhëniet e dashurisë së të lindurve në shenjën e Luanit. Afërdita në Demi do t’i bëjë marrëdhëniet më të qëndrueshme dhe të qëndrueshme.

PUNA: Falë pozicionit të Mërkurit tek Dashi, Luanët do jenë shumë produktivë dhe do arrijnë të realizojnë projekte të rëndësishme.

FINANCAT: Pozicioni i Plutonit te Shigjetari do të sjellë ndryshime pozitive financiare për Luanët. Mund të ketë mundësi interesante investimi.

Virgjëresha

DASHURIA: Pozicioni i Venusit te Demi do të sjellë stabilitet dhe siguri në marrëdhëniet e dashurisë së të lindurve në shenjën e Virgjëreshës. Megjithatë, Hëna në Luan mund të sjellë disa tensione.

PUNA: Pozicioni i Saturnit tek Ujori favorizon disiplinën dhe vendosmërinë e Virgjëreshave në punë. Mund të ketë mundësi të reja karriere përpara.

FINANCAT: Pozicioni i Uranit tek Dashi mund të sjellë disa pengesa financiare, por pozicioni i Mërkurit tek Dashi do t’i ndihmojë Virgjëreshat të gjejnë zgjidhje të shpejta dhe të zgjuara.

Peshorja

DASHURIA: Sot Hëna në Luan ju sjell energji pozitive dhe ju ndihmon të tregoni anën tuaj romantike. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë interesant. Nëse jeni në një lidhje, tani është koha e duhur për të forcuar lidhjen tuaj.

PUNA: Mërkuri te Dashi ju bën shumë kreativ dhe ju ndihmon të gjeni zgjidhje novatore për problemet në punë. Sigurohuni që t’i paraqisni idetë tuaja në mënyrë të qartë dhe bindëse.

FINANCAT: Afërdita në Dem ju ndihmon të menaxhoni financat tuaja me mençuri. Mundohuni të kurseni disa para për të ardhmen.

Akrepi

DASHURIA: Hëna në Luan ju bën shumë pasionantë dhe sensualë. Nëse jeni në një lidhje, kaloni kohë me partnerin tuaj dhe shijoni intimitetin tuaj. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë të veçantë.

PUNA: Marsi te Binjakët ju ndihmon të komunikoni në mënyrë efektive me kolegët tuaj. Sigurohuni që të përdorni aftësitë tuaja të komunikimit për të përfunduar projektet tuaja.

FINANCAT: Afërdita në Dem ju ndihmon të menaxhoni financat tuaja me përgjegjësi. Mundohuni të shmangni blerjet impulsive dhe kurseni për të ardhmen.

Shigjetari

DASHURIA: Hëna në Luan ju bën shumë romantikë dhe ju ndihmon të shprehni ndjenjat tuaja. Nëse jeni në një lidhje, tani është koha e duhur për të forcuar lidhjen tuaj. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë interesant.

PUNA: Plutoni në Shigjetar ju bën shumë ambicioz dhe të vendosur. Sigurohuni që t’i përdorni këto cilësi për të përfunduar projektet tuaja në mënyrë efektive.

FINANCAT: Afërdita në Dem ju ndihmon të menaxhoni financat tuaja me mençuri. Mundohuni të kurseni disa para për të ardhmen.

Bricjapi

DASHURIA: Hëna në Luan do t’ju sjellë pasion dhe romancë. Përfitoni nga ky moment për t’i kushtuar kohë gjysmës suaj tjetër dhe tregojini asaj se sa shumë e doni.

PUNA: Mërkuri te Dashi do ju japë energjinë e duhur për të përfunduar një projekt të rëndësishëm. Përdoreni këtë energji për të treguar vlerën tuaj në zyrë.

FINANCAT: Afërdita në Dem do ju bëjë veçanërisht të kujdesshëm për shpenzimet. Mundohuni të mos e teproni me blerjet dhe kurseni sa më shumë që të jetë e mundur.

Ujori

DASHURIA: Hëna në Luan do t’ju bëjë veçanërisht të dashur dhe romantikë. Përfitoni nga ky moment për t’i kushtuar kohë gjysmës suaj tjetër dhe tregojini asaj se sa shumë e doni.

PUNA: Saturni në Ujor do t’ju japë stabilitetin dhe vendosmërinë e duhur për të përfunduar një projekt të rëndësishëm. Përdoreni këtë energji për të treguar vlerën tuaj në zyrë.

FINANCAT: Afërdita në Demi do ju sjellë stabilitet të mirë ekonomik. Mundohuni ta ruani këtë ekuilibër dhe të mos bëni blerje impulsive.

Peshqit

DASHURIA: Hëna në Luan do t’ju sjellë pasion dhe romancë të madhe. Përfitoni nga ky moment për t’i kushtuar kohë gjysmës suaj tjetër dhe tregojini asaj se sa shumë e doni.

PUNA: Jupiteri te Peshqit do ju japë fatin e duhur për të përfunduar një projekt të rëndësishëm. Përdoreni këtë energji për të treguar vlerën tuaj në zyrë.

FINANCAT: Neptuni te Peshqit do ju bëjë veçanërisht bujarë me njerëzit që doni. Mundohuni të mos e teproni dhe mbani gjithmonë një ekuilibër të caktuar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen shtëpinë në bazë përpunimi droge, arrestohen babë e bir

Babë e bir janë arrestuar në Lushnje pasi akuzohen se e kishin kthyer shtëpinë në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzoi babanë për përdhunim, 15-vjeçarja rezulton e virgjër! Avokati: Ja pse gënjeu

Ekspertiza mjeko ligjore ka zbuluar se 15-vjeçarja nga Kavaja, e cila më parë kallëzoi babanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Automjeti del nga rruga dhe përfundon në një tokë djerrë, plagosen burrë e grua

Një aksident është regjistruar dje në fshatin Godolesh të Elbasanit. Një automjet tip “Volkswagen” ka…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Furtunë në Elbasan, breshëri dëmton disa automjete

Elbasani është përfshirë mesditën e kësaj të shtune nga reshje të dendura shiu dhe breshëri.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autoriteti Kombetar i Veterinarise dhe Mbrojtjes se Bimeve mes drejtuesve të katër Drejtorive Rajonale takim në Qytetin e Vlorës

“Kush janë problematikat që hasim çdo ditë në terren dhe zgjidhja e tyre”, ishte tema…

LEXO ME SHUME