Categories Lajme

Humbi jetën nga Covid, bashkëshortja e mjekut të Kombëtares shuan dyshimet: Kishte marrë të dyja dozat e vaksinës, mbante dy maska

Ylli Mihali, fizioterapist i Kombëtares shqiptare, humbi jetën një muaj më parë pasi nuk e fitoi dot betejën me Covid-19. I intubuar në spital prej ditësh, Ylli Mihali mbylli sytë përgjithmonë në orët e para të mëngjesit të 14 shtatorit, në spital.

Bashkëshortja e tij, Nerida Guri ka treguar se Mihali nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër, madje ishte shumë i kujdesshëm ndaj shëndetit.

Ajo ka shuar dyshimet se Ylli Mihali nuk ishte vaksinuar. “Ylli nuk kishte asnjë semundje tjerer përveç Covid. Ylli ishte shumë i fiksuar pas shëndetit, pasi kishte të bënte edhe profeisoni i tij, si fizioterapist. Madje bënte rregullisht check up. Ai ishte i v aksinuar, e ka bërë që në fillim v aksinën kur erdhën të parat Sinovac.

Bëri dozën e parë më 19 prill dhe të dytën më 19 maj. Mbante maskë, madje dy maska. Ruhej shumë. Në lidhje me v aksinën mjekët nuk kanë dhënë ndonjë shpegim”, ka thënë ndër të tjera bashkëshortja e mjekut të Kombëtares, e ftuar në “ABC e Mëngjesit”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME