Categories Lajme

I akuzuar për atentatin ndaj ish-prokurorit Ndoj, nipi i deputetit të PS-së, Redjan Rraja dëshmon për ‘Audin’ në pronësi të modeles shqiptare: S’ia kam blerë unë

Redjan Rraja, i akuzuar për atentatin ndaj ish-prokurorit Arian Ndoj, te mbikalimi i Shkozetit, ngjarje ku mbeti i vrarë shoferi i tij Andi Maloku dhe u plagosën dy dëshmoi sot në Gjykatën e Posaçme.

Mësohet se ka dëshmuar para togave të zeza në procesin për konfiskimin e një automjetin në pronësi të modeles Kejvina Kthjella si dhe dy pasuri në emër të familjarëve të Elton Çiços, ky i fundit i vrarë.

Ai mohoi të ketë lidhje me automjetin “Audi”, që SPAK i ka sekuestruar Kevina Kthjellës. Rraja tha se ka pasur marrëdhënie miqësie me Kthjellen, por asgjë tjetër. Sipas tij automjeti ka qenë në emër të saj dhe se nuk ka kontribuar në blerjen e makinës.

Rraja deklaroi se kishte tre klinika stomatologjike dhe me to siguronte të ardhura të konsiderueshme./BW/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Gjykata vendosi burg me afat për Armando Sulejmanin/ Zbardhet dëshmia…

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën arrest me burg për 2 muaj për Armando Sulejmanin,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ I shpallur në kërkim, arrestohet 40-vjeçari

Ditën e sotme, në rrugën “Jordan Misja”, forcat e policisë kanë arrestuar shtetasin Kledist Hysa,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet ngjarja në Don Bosko/ Kasandër Noga dyshohet se dha urdhër për vrasje, por autorët ngatërruan objektivin

Drejtori i Policisë Tiranë Tonin Vocaj ka zbardhur detaje për një ngjarje e rëndë kriminale,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Zgjidhja nuk ishte vrasja”, sociologu për ngjarjen në Durrës: Familja shqiptare është zhytur thellë në kriminalitet

Sociologu, Gëzim Tushi, ka komentuar ngjarjen e rëndë që u raportua mëngjesin e kësaj të premte në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet dëshmia e djalit që vrau babanë: I thashë çohu dhe e qëllova katër herë me pistoletë

Është zbardhur dëshmia e djalit të madh të familjes Meta, Hyseni, i cili vrau babanë…

LEXO ME SHUME