Categories Lajme

I shtypi një 22 vjeçar, dalin fotot e dy grave shqiptare që humbën jetën

Dje në mbrëmje në rrugën ‘Vllazërimi’ në Durrës humbën jetën dy gra shqiptare, vjehrrë e nuse.

E pavarësisht se emri i rrugës nënkupton diçka të mirë, vetë rruga ka marrë jetën e rreth 24 personave brenda pak viteve.

Ditën e djeshme humbën jetën Bukurie Cufaj, 62 vjeç dhe Sabrije Cufaj, 40 vjeçare. Një 22 vjeçar që po drejtonte një makinë të tipit Bmë i ka goditur duke i lënë të vdekura në vend gratë.

Fotot e tyre tashmë janë shpallur në shtyllat përreth, ashtu siç edhe i ka publikuar Panorama.

Për shkak të gjendjes së keqe të rrugës e veçanërisht mungesës totale të sinjalistikës, rruga në zonën e ish kënetës është kthyer në një shqetësim serioz për banorët. Të shumtë kanë qenë ata durrsakë të cilët sot kanë dalë në protestë pikërisht në vendin dhe ku humbën jetën dy gratë shqiptare.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME