Categories Lajme

I thyen xhamin e pasëm, vidhen sende me vlerë në makinën e avokatit në Durrës

Ditën e sotme rreth orës 11:00 në lagjen nr.5 në Durrës, avokatit Ardit Kërtusha i janë vjedhur disa sende me vlerë nga makina, pasi agresori/ët kanë thyer xhamin e pasëm. Nga informacioni i siguruar në rrugë jozyrtare policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po heton lidhur me ngjarjen.

Kërtushës i është thyer xhami i pasëm i makinës, teksa është konstatuar se janë vjedhur gjithashtu edhe sende me vlerë, të cialt gjendeshin në makinë. Dëmtimi i makinës dhe vjedhja janë kryer në afërsi të ish-Parkut Sportiv të qytetit ku makina ka qenë e parkuar. Nuk dihet nëse shkaku i kësaj ngjarje mund të jetë për arsye politike apo e qëllimshme për motive të tjera personale apo një rast sporadik. Ndërkoha nga policia nuk ka ende një njoftim zyrtar për raportimin e ngjarjes.

Ardit Kërtusha ka qënë vite më parë kandidat për kryetar i PS-së në Durrës dhe më pas ka aderuar në PD. Më parë, për motive të dobëta konflikti, është qëlluar edhe me armë zjarri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME