Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik në llojin e vet dhe sfidues po aq. Qasja e tij ndaj formatit dhe raportet e vjetra me disa nga fermerët pritet t’i shtojnë bashkëjetesës jo vetëm risi por edhe provokime.

Ndërkohë, përmes televotimit publiku i ka rikthyer Ditea Berish-ës statusin e fermeres, ajo i bashkohet garës ndërsa Gledis Gegaj largohet përfundimisht nga “Ferma V.I.P”.

Sikurse nuk pritej, Florjan Agalliu dhe Valer Kolnikaj ishin më pak të votuar-it gjatë këtyre ditëve, një rezultat që i çoi drejt përballjes në sfidën e “titanëve”.

Duke i dhënë prioritet shëndetit dhe mirëqenies së fermerëve, Agai vendoi të pezullojë sfidën duke e shtyrë atë deri në prime-n e radhës.

Sakaq, deri të hënën të gjithë konkurrentët janë në televotim përveç dyshes së sfidës dhe fermerit më të ri që ka imunitet.

Në të tjera zhvillime, mbrëmja e shtatëmbëdhjetë prime në ekranin e Vizion Plus i kushtoi vëmendje të veçantë raporteve të ndërtuara mes konkurrentëve, llogaritjes së aleancave, diskutimeve të forta por gjithashtu nuk ka kursyer surprizat.

Baby G përmes hajmalisë pati mundësinë të takojë nënën e saj. Momente tejet të ndjera dhe emocionuese. Por gjithashtu Gordana mori këshillat e nevojshme për të çuar përpara detyrën që i është ngarkuar nga Agai si kryefermere.

Strategjitë tashmë janë të paqëndrueshme dhe fermerët të çoroditur në kushtet e izolimit por edhe perceptimit të mundshëm jashtë ekranit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Mes aludimeve se ka pasur diçka jashtë me Romeon, Erjola habit me deklaratën për lidhjen e tij me Heidin…

Erjola Doçi pas aludimeve se ka pasur diçka jashtë me Reomeon dhe pas daljes së…

LEXO ME SHUME