Categories Lajme

IMT prish lokalin në Dhërmi, pronarja: Më janë zhdukur dhe 5 milionë lekët që i kisha kredi

IMT është shfaqur sërish në Dhërmi. Fadromat e Bashkisë Himarë kanë zbritur sot në Dhërmi ndërsa kanë nisur shembjen e një objekti lokal.

Sipas pronarëve të cilët kanë kontaktuar me Fax Neës, kjo ndërhyrje ka nisur sot ndërkohë që në objekt nuk gjendet asnjë prej familjarëve. Këta të fundit sot nuk janë gjendur në Dhërmi, ndërsa janë njoftuar nga gjotonët për ndërhyrjen.

Shembja është e paligjshme thotë pronarja Valbona Sakaj. Objekti është në proces legalizimi dhe nuk kanë asnjë njoftim për shembjen.

Sakaj u shpreh në Fax News: Kur kam shkuar në Himarë, topografi më ka treguar se ndërtimi është bërë brenda pronës sime, edhe pse mua më kishin mashtruar dhe më kishin marrë 20 milionë lekë për truallin. Mora në telefon kryetarin e bashkisë dhe nuk më hapi telefonin, nuk është IKMT por IMT ajo që po ndërhyn.

Avokatit tim i bëjnë presion, që të mos më mbrojë, pasi pretendojnë që të marrin truallin. Më kanë nxjerrë jashtë fëmijët, ndërkohë që unë kam një djalë të sëmurë. Para disa ditësh mora një kredi te fondi BESA dhe lekët i kisha atje në tavolinë.

Ma kanë prishur godinën për interesa të oligarkëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME