Categories Bota, Lajme

Ish-i e la se nuk donte fëmijë, 35-vjeçarja i jep fund jetës në shtëpinë e prindërve

Një 35-vjeçare u vetëvra duke u varur pas goditjes së rëndë psikologjike që përjetoi nga ndarja nga i dashuri i saj. Caroline Forte, 35 vjeç, u gjet e vdekur në shtëpinë e prindërve të saj të moshuar, vetëm pak ditë pasi u lejua të largohej nga njësia psikiatrike e spitalit ku ishte kuruar për disa kohë.

Familjarët e Caroline thanë se ajo pësoi një shok psikologjik kur u nda nga ish-i i saj në vitin 2020 gjatë mbylljes së Koronavirusit. Madje ata shtojnë se çifti kishte blerë dhe rinovuar së bashku shtëpinë e tyre të parë, por vështirësitë u shfaqën kur ata nuk u pajtuan për të pasur një fëmijë.

Ajo u mërzit kur partneri i saj nuk donte një fëmijë me të dhe më pas, pasi e la atë, filloi një betejë për kujdestarinë mbi qenin e tyre Doris. Një hetim pesë-ditor për vdekjen e Caroline në Brighton dëgjoi se si Caroline luftoi me shëndetin e saj mendor pas përfundimit të marrëdhënies.

Mjeku ligjor dëgjoi se si Caroline filloi të shfaqte shenja psikoze në nëntor 2021, duke besuar se telefoni i saj ishte përgjuar dhe ajo po bëhej paranojake për pajisjet e saj. Familja kërkoi ndihmë mjekësore për Caroline dhe gjendja e saj u stabilizua mjaftueshëm që ajo të shkonte në një pushim të planifikuar në Kosta Rika gjatë Krishtlindjeve.

Sidoqoftë, në kthimin e saj në janar 2022, gjërat morën një kthesë për keq. Sipas të dhënave nga hetimi, rezultoi se, ndërsa ishte në Leeds, Caroline u përpoq, dy herë, të vriste veten. Ajo mori kujdes urgjent psikiatrik nën Trustin e Partneritetit të Leeds dhe Yorkshire NHS dhe më pas u transferua përsëri në Sussex, por u vetëvar më pak se një muaj më vonë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME