Categories Lajme

Itali, shoferin e zë gjumi, dhe përfundojnë keq

Një aksident tragjik ka ndodhur ka ndodhur në Napoli në Itali, me 4 të vde kur dhe 7 të plag osur. Një 30-vjeçar nga Rumania ka humbur kontrollin e makinës së tij 6-vendëshe duke u për plasur me një kamion. Për pasojë kanë gjetur vdekjen e 4 perona, si dhe janë plagosur 7 persona të tjerë përfshirë edhe gruan e tij. Mes vik timave është edhe vajza e vogël e 30-vjeçarit, e cila ishte në makinë së bashku me femijët e tjerë të Emil Ciurar, që për fat shpëtuan.

Emil Ciurar, i arre stuar dhe i akuzuar për v rasje në rrugë, tha se ai ishte pas timonit për 30 orë rresht. “Unë nuk mund t’i mbaja sytë hapur, isha shumë e lodhur” – është shprehur 30-vjeçari, Emil Ciurar . Ndërkohë, edhe sipas prokurorit, ishte lodhja që shkaktoi përplasjen me kamionin.

“Ai është një njeri i dëshpëruar dhe vazhdimisht pyet për kushtet e gruas e fëmijës së tij dhe do që të jetë në gjendje të dalë jashtë për të shkuar në funeral.” – thotë avokati i tij, Giuseppe Martina. Emil Ciurar dhe familja e tij po shkonin për në Napoli, ku një xhaxha i tyre dhe dy kushërinjtë ishin duke pritur për ardhjen e tyre. Aty do të punonin si punëtorë sezonalë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME