Categories Lajme

Itali, shqiptarit i gjendet lëndë narkotike e fshehur në tullumbace

Një shqiptar u arrestua për posedim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike në Itali.

Mësohet se shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur, ra në gjurmët e policisë italiane si i dyshimtë, për faktin se lëvizte gjithmonë në makina të ndryshme. Kur vendosën ta ndalojnë, agjentët e policisë i gjetën vetëm para.

Ndërsa droga, kokainë e pastër, u zbulua gjatë kontrollit në shtëpi e paketuar në disa pako plastike të fshehura brenda disa tullumbaceve të futura në qese.

Agjentët e policisë pas zbulimit aluduan se paketimi i tillë u bë për të shmangur gjetjen e drogës nga ana e autoriteteve. Brenda shtëpisë u gjetën edhe peshore, 4740 euro, nga të cilat 3600 ishin monedha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit, 27 Shkurt 2024

Territori shqiptar, do të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku moti i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pamje/ Tritol në banesën e Ilir Kociljas, reagon edhe Policia e Durrësit

Një shpërthim i eksplozivi ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Ngjarja mësohet se ka…

LEXO ME SHUME