Categories Lajme

“Jam e sigurtë në Serbi, s’ka shqiptarë”/ Deputetja-Zhaklinës: Rri në Beograd, se me ata ke të përbashkët gjuhën e urrejtjes

Deklarata virale e Zhaklin Lekatarit e cila u shpreh se është e sigurt në Serbi, pasi nuk ka shqiptarë është cilësuar si antishqiptare nga shumë persona dhe të shumtë janë ata të cilët kanë shpërthyer kundrejt gazetares.

Edhe figurat e njohur të ekranit nuk kanë qëndruar pa reaguar lidhur me këtë deklaratë të Lektarit. Së fundmi ka qenë edhe deputetja e kosovare në radhët e PDK-së, Ganimete Musliu.

Ajo ka pyetur se çfarë problemi ka opinionistja me shqipet. Madje ajo është shprehur se ajo po mbjellë urrejtje dhe do të korrë urrejtje, teksa shkruan se me serbët ka të përbashkët gjuhën e urrejtjes ndaj shqipeve.

“Feministrja Zhaklina thotë se ndjehet e sigurt në atdheun e dhunuesve të 20.000 grave dhe vajzave të Kosovës dhe jo veç thotë se ndjehet e sigurtë atje sepse nuk ka shqipe.

Çfarë problemi ka me shqipet kjo grua? Urrejtje po mbjedh, urrejtje do korrësh, prandaj rri në Beograd Zhaklina sepse me ata ke të përbashkët gjuhën e urrejtjes ndaj shqipeve. Zot shpëto shqipet nga feministët si Zhaklina” shkruan deputetja

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME