Categories Lajme

“Jam në një zonë me mbeturina, kalojnë trena”- Telefonata që shpëtoi marokenen, si u mbyll në kasolle dhe u dhunua nga shqiptari

Një 24-vjeçare marokene është marrë peng nga dy persona dhe është mbyllur në një kasolle në Selanik.

Mësohet se një nga personat që e mbylli në kasollen me llamarina ishte shqiptar.

Ajo qëndroi e izoluar atyre derisa vendndodhja e saj u lokalizua nga policia, që bëri të mundur shpëtimin e 24-vjeçares.

Por si u gjet?

Mësohet se shtetasja marokene ka telefonuar policinë dhe i ka thënë se është dhunuar nga një burrë me origjinë shqiptare. Gjatë telefonatës, ajo u ka treguar se ishte mbyllur në një kasolle me materiale të riciklueshme ne një zonë me mbeturina.

Në komunikimin që zgjati vetëm pak sekonda, ajo arriti t’i thoshte efektivëve se kishte dëgjuar trenat që kalonin aty pranë.

Në një kohë të shkurtër, stafi i qendrës operative analizoi të gjitha vendet se ku mund të ndodhej 24-vjeçarja me informacionin e pakët që u dha.

Pasi u identifikua numri i celularit nga ku telefonoi ajo, u bë i mundur gjurmimi i vendndodhjes së saktë.

Forcat e policisë shkuan në vendngjarfje dhe duke kontrolluar zonën arritën që të lokalizojnë kasollen ku ajo mbajeh e mbyllur.

Sapo 24-vjeçarja kuptoi që kishin mbërritur forcat e policisë filloi të godiste llamarinat për të bërë zhurmë që efektivët ta gjenin se ku ndodhej.

Brenda kasolles u gjetën edhe dy personat që e mbanin mbyllur, mes tyre 32-vjeçari shqiptar që e kishte dhunuar, të cilët u vendosën në prangat e policisë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME