Categories Lajme

‘Janë të ardhurat e familjes’/ U kap me 516 mijë euro në Portin e Durrësit, Elidon Çela lirohet nga burgu

Elidon Çela pronari i Agjencisë “Buon Aventura”, i cili u arrestua në portin e Durrësit me 516 mije euro te padeklaruara është liruar nga burgu në fillim të kësaj jave.

Çela është liruar me detyrim paraqitje nga Gjykata e Apelit Durrës.

Ka qene gjyqtarja Anita Jella ajo që i ka kthyer lirinë Elidon Çelës me arsyetimin se lirimi i tij nga dhoma e paraburgimit nuk e pengon zhvillimin e hetimit. Ndërkohë po për shkak te hetimit shuma prej 516 mije eurosh vazhdon te qendrojë e sekuestruar.

Hetimi ndaj lushnjarit është shtrirë deri në Itali për të verifikuar burimin e të ardhurave. Çela u kap ne portin e Durrësit ne tetor të këtij viti, pasi në autobuzin me udhëtare, prone e tij, u gjenden 516 mije euro te fshehura ne pjesën e tavanit.

Më 21 tetor policia kufitare e Durrësit gjeti 516 mijë euro të padeklaruara në tavanin e një autobusi që po vinte nga Bari, Itali.

Shumë e eurove u gjet e fshehur në tavanin e një autobusi të që lëvizte nga Bari në Shqipëri. Elidon Çela ishte shoferi dhe pronari i autobusit.

Kjo nuk është hera e parë që kjo kompani transporti akuzohet nga organet ligjzbatuese. Ajo është hetuar edhe herë të tjera për të njëjtën shkelje si dhe kontrabandë mallrash.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Në kërkim për prodhim e shitje drogë, arrestohet në Dibër 39-vjeçarja

Policia e Dibrës ka arrestuar një 39-vjeçare me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Ajo akuzohet ishte…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpejtësia dhe lagështia në rrugë shkakton aksidentin, makina përplaset me furgonin në Pogradec

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi të Gurit të Kuq.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Në kërkim për prodhim e shitje drogë, arrestohet në Dibër 39-vjeçarja për t’u ekstraduar në Itali

Policia e Dibrës ka arrestuar një 39-vjeçare me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Ajo akuzohet ishte…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Emri/ Përplasen kamionat, vdes në aksident i riu shqiptar në Itali!

25-vjeçari shqiptar, Haris Shala ka humbur jetën në Itali si pasojë e një aksidenti rrugor…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

E dhimbshme, vdes në moshën 27-vjeçare Antigona Emini-Jashari nga Gjilani

Ka ndërruar jetë në moshën 27 vjeçare, e reja nga Gjilani, e cila thuhet se…

LEXO ME SHUME