Categories Kuriozitete

Kali 8-vjeçar që po mahnit Instagram-in në mbarë botën me flokët e tij

Nuk është vajza bukuroshe me flokët e gjata, por është një kalë 8-vjeçar që po mahnit Instagram-in.

Bëhet fjalë për Storm, një kalë me flokë të gjata, kaçurrella në ngjyrë argjendi. Në faqen që pronarja ka hapur për të, Storm, ka arritur rreth 34 mijë ndjekës në Instagram, ndërsa ata shkruajnë “Rapunzel”.

Stuentja 24-vjeçare Naomi Beckers është pronarja e këtij kali. Beckers e bleu 2 vite më parë pasi e vizitoi në një fermë dhe u mahnit nga flokët kaçurrelë.

Për më shumë ndiqni fotogalerinë.


f.g./al.sp.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Enjte 30 Maj 2024

Dashi Sot është një ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Shfrytëzojeni pasi…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

ZBULIMI/ Shkencëtarët mund të kenë zgjidhur misterin e piramidave të Egjiptit

Shkencëtarët mendojnë se kanë zgjidhur misterin e mënyrës se si 31 piramida, përfshirë kompleksin e…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Diel 19 Maj 2024

Dashi Dite shume e trazuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 15 Maj 2024

Dashi Këtë ditë duhet të mendoni që të ndryshoni garderobën tuaj: rrobat që nuk i…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Martë 14 Maj 2024

Dashi Asgjë për t’u veçuar gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Merrini gjerat…

LEXO ME SHUME