Categories Sport

KAMPIONATI “5X5”/ Tripletë e Hysenbelliut, Prestige argëtohet! Mposhtin me 11 gola OPA-n (VIDEO)

Prestige ka zbritur në fushë mbrëmjen e djeshme me të dyja ekipet për ndeshjet e kampionatit “5×5”, aktivitet që për të tretin vit radhazi organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Skuadra e parë e Prestige e ktheu në një takim stërvitor përballjen kundër OPA-s, ndeshje e vlefshme për javën e dytë në Grupin F të Zonës së Tiranës.

Një sfidë me sens unik, për shkak të diferencave të jashtëzakonshme ndërmjet ekipeve, e fituar me rezultatin e thellë 11-3 nga Prestige.

Kjo ishte fitorja e dytë në po kaq ndeshje të zhvilluara për Prestige në këtë kompeticion.

NDESHJA – Festivali i golave u hap që në sekondat e para të sfidës, me Ademin që kaloi në avantazh Prestige. Më tej një autogol i Ramës i dërgoi shifrat në 2-0.

Branica shënoi të tretin, ndërsa Nuza me një goditje të “dhunshme” e tundi për herë të katërt rrjetën e OPA-s.

Goli i pestë pati për protagonist sërish Branicën, i cili realizoi me një gjuajtje nga distanca, duke i mbyllur praktikisht llogaritë që në gjysmën e pjesës së parë.

Goli i parë për OPA-n do të vinte nga Sako, i cili finalizoi saktë në një pozicion ballor, për të ngushtuar përkohësisht në 5-1.

Ndërsa Prestige, pas një serie shtyllash, kundërpërgjigjet me Hysenbelliun, i cili gjuan bukur, duke shënuar golin e gjashtë.

Me këto shifra mbyllet edhe pjesa e parë e takimit. Në fraksionin e dytë, Behari ngroh disi OPA-n, duke realizuar golin e dytë, teksa lëshon një të majtë të fuqishme me topin që ndalet në rrjetë.

Me tej seria e golave vijon me Branicën, që kompleton tripletën personale, duke i dërguar shifrat në 7-2.

Goli që do të rrumbullakoste rezultatin 8-2 do të vinte pas një aksioni klasik kalçetoje, me Nuzën që finalizoi në shtyllën e dytë.

Pas një kombinimi me Ademin, Hysenbelliu realizoi golin e nëntë për Prestige.

Sako ngushtoi në 9-3, ndërsa Hysenbelliu i ktheu reston me një asist Ademit, me këtë të fundit që shënoi me finte golin e dhjetë.

Në fund ishte kapiteni Fatmir Hysenbelliu, i cili pas një asisti të Nuzës, realizoi me portën e boshatisur, duke kompletuar gjithashtu tripletën personale, për të vulosur fitoren 11-3.

Një nisje shumë e mirë e sezonit për Prestige, që vijon të regjistrojë vetëm fitore në të gjitha kompeticionet.

Ndërkohë, nga ana tjetër, OPA përtej pasionit dhe dëshirës për të luajtur futboll, e ka shumë të vështirë që të përballet taktikisht, teknikisht apo fizikisht me kundërshtarë të këtyre niveleve.

Dje gjithashtu siguroi 3 pikët e radhës edhe Prestige B, që mundi Dok Team me rezultatin 3-1, takim i vlefshëm për Grupin E. Protagonistët e golave për Prestige ishin Koldashi, Shini dhe Vasha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME