Categories Lajme

Kapet me kokainë, arrestohet shqiptari në Gjermani

Gjatë një operacioni kontrolli në shkallë të gjerë, policia gjermane në Passau sekuestroi një sasi të konsideruese kokaine nga një shqiptar 48-vjeçar të mërkurën.

Forcat nga stacioni i policisë kufitare Passau nxorrën nga qarkullimi drejtuesin e një Mercedesi nga distrikti Rhein-Sieg (NRË) si pjesë e kërkimit në pikën e kontrollit në kryqëzimin Passau-Nord. Kur automjeti u kontrollua më nga afër, efektivët gjetën mbi 2 kilogramë kokainë të fshehura në bagazh.

48-vjeçari u arrestua përkohësisht dhe u soll para gjyqtarit hetues në Gjykatën e Qarkut Passau të enjten me kërkesë të prokurorisë publike të Passau, me dyshimin e fortë për import të paligjshëm të kokainës.

Urdhër arresti është lëshuar dhe i dyshuari tani ndodhet në mbajtje. Hetimet nga policia dhe zyra e prokurorit publik në Passau janë në vazhdim.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrau trafikantin e madh të Irakut, Artan Hoxha zbulon dënimin e tmerrshëm për shqiptarin

Artan Hoxha ka folur për dënimin e Xhuljano Prengës, shqiptarit me nënshtetësi suedeze, që ekzekutoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I nxehti afrikan ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat do të arrijnë deri në 43°C

Këtë javë vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME