Categories Lajme

Kishte fituar 33 mln euro por nuk e dinte, ja ku e mbante biletën për javë të tëra

Pa e ditur se ishte bërë fituese e një vlere parash prej 33 milionë eurosh, një grua në Gjermani e ka mbajtur biletën për javë të tëra në çantë.

Sipas kompanisë, 45-vjeçarja ishte fituesja vetme sipas Lotto Bayern më datë 9 qershor. Nëna e një fëmije i kishte zgjedhur rastësisht numrat dhe më pas e kishte futur biletën në çantën e saj.

“Mua akoma më merren mendtë për shkak se kam mbajtur pa kujdes një biletë me këtë vlerë parash, në çantën time për javë të tëra”, deklaroi ajo. Gruaja kishte paguar 1.20 € (1 £) për biletën e lotarisë për shortin në fillim të muajit të kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME