Categories Lajme

Video/Kjo është efektivja e “Shqiponjave” që humbi 4 gishta nga kapsollat në protestë

Banorët e Unazës së Madhe protestuan sot përpara godinës së Kuvendit, ndërsa brenda zhvillohej seanca parlamentare për projektbuxhetin e 2019-ës.

Protesta përshkallëzoi në dhunë fizike ndërmjet protestuesve dhe efektivëve të policisë.

Gjatë protestës u përdorën shashka dhe mjete të ndryshme piroteknike.

Për pasojë kanë mbetur të plagosur 12 efektivë, ku njëra prej tyre ka humbur katër gishta të dorës si pasojë e një kapsolle.

Bëhet fjale për efektiven Ina Muka, 24 vjeçe.

Dy kolegë të saj janë afruar për ta ndihmuar ndërsa në sfond dëgjohen ulërimat e 24-vjeçares.

Ndërkohë një tjetër polic, si pasojë e shashkave ka dëmtuar daullen e veshit dhe ka humbur dëgjimin.

Mësohet gjithashtu se një efektive ka pësuar dëmtime të rënda në krah.

Efektivët e plagosur aktualisht po marrin ndihmën mjekësore në spital, ku dy prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë.

Pamjet nga skena e rëndë kanë qarkulluar në rrjet, teksa nuk mund të lihen pa u komentuar as skenat e dhimbshme të dhunës së një 17-vjeçari dhe një 65-vjeçareje nga efektivët e policisë, duke mos lënë pa përmendur edhe një protestues që e ndoqën deri në spital për ta marrë me dhunë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME