Categories Lajme

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” çel nesër fushatën/ Meta mesazh qytetarëve: Më 14 maj do i japim fund monizmit

Teksa nesër koalicioni opozitar “Bashkë Fitojmë” çel zyrtarisht fushatën për zgjedhjet lokale të 14 majit, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta iu bën thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në takim.

Përmes një videomesazhi Meta mes optimizmit thekson se në 14 maj do t’i jepet fund regjimit monist dhe bashkitë do iu rikthehen qytetarëve.

“Të dashur qytetarë, nesër ju mirëpresim në orën 12 në stadiumin kombëtar, për të nisur së bashku fushatën fitimtare për ndryshimin e madh që i jep fund një herë e përgjithmonë monizmit për pushtetin vendor dhe i rikthen bashkitë në shërbimin tuaj. I vendos një herë e përgjithmonë kryebashkiakët dhe këshilltarët në shërbimin dhe kontrollin tuaj. Ju mirëpresim nesër në stadiumin kombëtar. Bashkë fitojmë!”, tha Meta në videomesazhin e tij.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME