Categories Lajme

Kokainë brenda karkalecave të detit në Portin e Pireut në Greqi, trafikantët gjejnë mënyra të reja

Një sasi kokaine është sekuestruar në Portin e Pireut në Greqi, e fshehur brenda frigoriferëve të karkalecave të detit.

Sipas mediave greke, janë sekuestruar 64 kg kokainë në një konteiner të nisur nga Ekuadori. Vlera e drogës përllogaritet në 2 milionë Euro.

Aksioni i policisë greke u zhvillua pas informacioneve nga zyra e DEA-s në Athinë.

Kjo është hera e parë në Greqi që kokaina zbulohet jo në arkat e frutave, kryesisht bananeve, por në frigoriferë ku mbahen karkalecat e detit.

“Deri tani trafikantët zakonisht e trafikonin drogën në ngarkesa me banane. Për shkak se ngarkesa të tilla janë kapur disa herë, tani kanë gjetur mënyra të reja. Është hera e parë që kokaina gjendet në frigoriferin ku mbahen karkalecat e detit”, thanë burimet policore për mediat greke.

Kjo mënyrë e re e trafikimit po vihet në zbatim nga trafikantët jo vetëm në Greqi por edhe në shtete të tjera të Europës.

Ndërkohë, autoritetet greke janë duke vijuar hetimet për të identifikuar dhe arrestuar personat përgjegjës për kokainën e kapur.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME